House kultūra atsirado iš Disco kultūros. House Dance yra kaip jaunesnysis Hip Hop’o pusbrolis… 🙂
Henry Link’as, vienas žinomiausių House šokio atstovų šiuo stiliumi susidomėjo 1986-aisiais metais, bet jo teigimu, House užuomazgos buvo ir anksčiau, apie 1980-us metus. Maždaug iki 1984-ųjų tai dar buvo laikoma Disco. Vėliau jau gimė House garsai, su kuriais kartu gimė ir šokis. Iš pradžių, kai muziką dar vadino ,,Club’’, tai ir patį šokį vadino ,,Club Dancing’’. Pats pavadinimas „House” šiam stiliui atkeliavo iš Čikagoje esančio klubo ,,Warehouse’’ (sandėlys). Žmonės klube grojo gerą muziką, o kiti įrašinėjo į kasetes ir pardavinėdavo sakydami, kad tai iš ,,Warehouse’’. Tad visi žinojo, jog tai bus geras įrašas. Ilgainiui pradėjo vadinti tiesiog House. Į tokius vakarėlius negalima buvo eiti paprastai apsirengus. Reikėjo pasipuošti – apsivilkti gražius marškinius ar marškinėlius, dėvėti kelnes (ne Hip Hop’ines), mūvėti trumpus kaklaraiščius, būti be švarko, tik su liemene. Vėliau prasidėjo taškuotų rūbų manija, marškiniai, kaklaraiščiai, švarkai. Tai tapo House Dance uniforma. Buvo lengva atskirti kokią muziką žmonės klauso ir į kokius klubus eina pagal tai, kaip jie rengėsi. New Yorke daugumoje klubų grojo ir House ir Hip Hop’o muziką, tik skirtingomis dienomis, dėl to nemažai šokėjų iš Hip Hop’o perėjo į House. Be to House buvo ne toks pavojingas kaip Hip Hop’as (matyt dėl gaujų, muštynių ir pan.).
Keletas Old School House žingsnelių ir judesių:
,,Stomping’’
,,Loose Legs’’ – pavadinimas kilo iš vyruko vardo (Loose Leaf, dabar Caleaf) dėl to, kad jis labai dažnai mėgo daryti tam tikrus žingsnelius, o visi stengėsi jį atkartoti.
,,Train’’ – viena iš ,,Skate’’ judesio variacijų, nes šie judesiai labai susiję.
,,Farmer’’ – žingsnio šaknys kilusios iš afrikos ir pritaikytos Housui. Pavadinimą sugalvojo dauguma šokėjų, susėdusių konferecijoje ir bendru sutarimu pavadino būtent taip.
,,The Swirl’’ – Sambos žingsnelių variacija.
,,Jack In A Box’’ – sukurtas tiesiog šėliojant klube. Kaip aiškinama, judesys yra toks, kad tu nežinai, į kurią pusę pasisuksi, tai lyg staigmena. Tad vėliau buvo taip ir pavadintas.
Middle School House laikotarpis
Anksčiau daug muzikos buvo iš Čikagos, nes ten viskas prasidėjo, bet vėliau ir kiti pradėjo kurti muziką, tad atsirado daug naujų kūrinių iš New Jersey (rytų pakrantės). 1991-1992-aisiais metais House labai išpopuliarėjo Vidurinėje Amerikoje, vadinosi Dance Music, bet visi žinojo, kokia tai yra muzika ir kas yra House judesiai, tad visų galvose tai ir įsitvirtino kaip House šokis. Vėlgi, rūbai buvo panašūs į Old House stiliaus aprangą, tačiau turėjo išskirtinių bruožų – tam tikros firmos džinsai, susagstomi marškiniai, kaklaraištis ir kepurė (jokiais būdais ne beisbolo kepuraitė). Jei žmogus taip apsirengdavo, visi žinojo kokiuose klubuose jis mėgdavo lankytis. Juos vadino: House Heads, Grasshoper Heads, Bango Bango Heads.
Keletas žingsnių:
,,Salsa Step’’ – kilo iš Salsos, bet šokamas pagal House muziką.
,,Salsa Hop’’ – ,,Salsa Step’’ variacija.
,,Sidewalk’’ – kilo iš ,,Tap Dancing’’, bet buvo pakeistas, kad tiktų House stiliui.
,,Crosswalk’’ – ,,Side Walk’’ variacija.
,,Crossroads’’ – panašu į B-Boying ir Jazze, judesys naudojamas, kai eini per sceną.
,,The Set-Up’’ – taip vadinasi dėl to, kad pasiruoštum savo kitiems judesiams.
New School House
Apie 2000-uosius atsirado judesiai, vadinami ,,Jacking’’. Čikagos terminologijoje ,,Jacking’’ reiškia nelabai padorų dalyką. Pradininkai, galvodami, kaip geriau žmones išmokyti šio šokio ir paaiškinti paties šokio jausmą, t.y. ką reiškia šokti House, sugalvojo šiuos judesius (pradininkai Tony Mcgregor, Which Way Sha, Brian Green). Kadangi judesys turėjo panašumų su Hip Hop’u, tai lengviau galima buvo išmokti ir perėjimas iš vieno į kitą stilių tapo lengvesnis. Kadangi tai buvo populiaru, dauguma šokėjų adaptavosi prie šio šokio, tik kai anksčiau buvo daugiau kojų judesių, tai prisidėjo dar ir rankos. Europoje ir Amerikoje keitėsi House muzika ir nors 1990-aisiais šiek tiek buvo kritęs susidomėjimas šiuo stiliumi bei pačiu šokiu, tai su nauja muzika pradėjo populiarėti ir šokis. Kiti šokėjai populiarėjant New House norėjo ne tik išmokti tuos judesius, bet ir sužinoti nuo ko viskas prasidėjo. Todėl Hip Hop’o ar Break Dance šokėjai ateidavo į klubus, norėdami išmokti judesių, vėliau juos įmaišydavo į savuosius. Vienos žinomiausių B-Boys grupių, kurios tai darė buvo ,,Breaks Crew’’ ir ,,Stepfenz’’. Tiek Hip Hop’eriams, tiek Breikeriams New House buvo labai panašus į jų šokamą stilių. Pvz. – Shan S nors ir buvo B-Boy, pridėjęs savo judesių pakėlė House į dar kitokį lygį.
Keletas žingsnelių ir judesių:
,,Tip Tap Toe’’.
,,Scribble Foot’’ – tai lyg rašytum ant žemės savo vardą kojomis…
,,Criss-Cross’’ – kilo iš Hip Hop’o. Skiriasi tik greitis ir truputį kitaip statomos kojos, bet esmė ta pati.
,,Heel-Toe’’ – kilęs originaliai iš Regio, per Hip Hop’ą ir tada į House.
,,Rodger Rabbit’’ – kilo iš Hip Hop’o, tačiau House jis greitesnis dėl muzikos tempo.
,,The Skate’’ – dar vienas judesys, kuris kilo iš Hip Hop’o. Lyg vaizduotum čiuožimą su riedučiais.
,,Dolphins’’ – vaizduoji, lyg nertum kaip delfinas.