Loading...

Popping

Šokių stilius

Popping – šokio pakraipa, priskiriama prie Funk Dance ir Street Dance.

Pagrindinis šio stiliaus principas – greitas, staigus raumenų susitraukimas ir jų atpalaidavimas taip, kad būtų sukeliami truktelėjimai šokėjo kūne, kurie vadinasi POP arba HIT, atliekami dainos ritmu kombinacijoje su kitais stiliais. Popping gali būti atliekamas visu kūnu ar atskiromis jo dalimis (rankomis, kojomis, kaklu ir pan. ). Stilius, imituojantis lėlės, marionetes, valdomas teatre.
Popping buvo naudojamas pasirodymams bei varžyboms, nemažai iliuzionistų naudodavo šį stilių, kad paįvairintų savo pasirodymus ir spektaklius.

Istorija

1970-ųjų pabaigoje komanda „Electric Boogaloos“ (anksčiau žinoma kaip „Boogaloo Lockers“) Popping‘o ir kitų Funk Dance stilių dėka tapo žinomi plačiąjai auditorijai. ,,Boogaloos‘‘ pasirodė televizijos programoje „Soul Train“. Komandos nariai pasakojo, jog Poppping’o įkūrėju laikomas Boogaloo Sam, sugalvojęs stiliaus techniką bei pagrindus 1970-ųjų pradžioje, būdamas vienu „The Lockers“ komandos nariu, Locking Dance “pioneriumi”.
Bet nuomonės išsiskiria. Daugelis teigia, kad „Electric Boogaloos“ atrado Popping’o pagrindą, surišę kelius skirtingus stilius tuo pačiu metu.  Kiti mano, jog iš tikrųjų Popping’as atsirado dar prieš „Electric Boogaloos“, 1960-ųjų pabaigoje, JAV, Kalifornijoje.
Yra ir daugybė kitų stilių, kurie dažnai atliekami kartu su Popping technika. Kai kurie jų laikomi atskirais Funk Dance stiliais, kai kurie Poppingo stiliais, o kiti – tiesiog atskirais elementais. Pateikiame sąrašą bei aprašymą stilių kurie dažniausiai naudojami paįvairinti Popping šokį, atliekami kartu:

1. Animation – šio stiliaus pagalba šokėjas imituoja senų filmų, kuriuose buvo naudojama specifinė lėlinės animacijos technika(claymation), herojus. Technika sudaryta iš šiurkščių, trūkčiojančių judesių, naudodama „strobe“ technika, dirbama su pertrūkiais labai nedideliuose laiko intervaluose.
2. Boogaloo/Electric Boogaloo – Boogaloo stilius buvo išrastas visiems gerai žinomos grupės „Electric Boogaloos“. Pagrindinė idėja – plaukiojantys judesiai, persikėlimai iš vienos padėties į kitą (vadinamieji Rolls), kojų, klubų, kelių, galvos ir t.t.
3. Dime Stopping (Dimestop) – Šio stiliaus pagrindas – greitas viso kūno arba jo dalių sustabdymas – be jokio impulso, stūmio arba fiksacijos.
4. Floating, Gliding and Sliding – įvairių judesių, atliekamų kojomis, rinkinys, kombinacija, kai šokėjas sukuria plaukimo, skraidymo,  čiuožimo įvairiomis kryptimis iliuziją.
5. Liquid Dancing – stilius, grindžiamas plaukiojančias ir nepertraukiamais rankų, delnų ir pirštų judesiais, imituojant skysčio perpylinėjimą.
6. Robotting – tai stilius, imituojantis roboto arba manekeno judesius.
7. Slow Motion – šokėjo judesiai padaromi ypač lėtai, imituojant sulėtintą kino juostą.
8. Strobbing – naudojamas tas pats principas, kaip ir Dimestop, tik persikėlimai tarp judesių turi būti greitesni ir reguliarūs, kad susikurtų įspūdis, jog šokėjas juda stroboskopo šviesoje.
9. Ticking – beveik tas pats, kas ir Popping, tik šokėjo POP atliekami labai nedideliais intervalais.
10. King Tut (Tutting) – stilius, įkvėptas senovinio Egipto meno. Tutting išnaudoja kūną taip, kad sukuriamos geometrinės pozicijos, o judesiai atliekami naudojant  90 ir 45 laipsnių akcentus.
11. Vibrating – stilius, sukuriantis kūno vibracijos įspūdį judant ir stovint vietoje.
12. Waving – stilius, kuris negali būti įsivaizduojamas be bangų. Bangos  keliauja per kojas, rankas, korpusą ir t.t.