Loading...

Ugnė Norkūnaitė „FUNKY U”

Locking

 

 

Šoku daugiau nei 10 metų… Kaip ir daugelis vaikų, vaikystėje lankiau būrelius, kurių išbandžiau net kelis: keramiką, chorą, dailę. Tačiau pasąmonėje kažkas „sukirbėjo“ ir neilgai trukus paprašiau mamos, kad mane nuvestų į šokių būrelį. Čia viskas ir prasidėjo, pajaučiau begalinę meilę šokiui. Nuo pat jaunų dienų, nors sąmoningai to dar tikrai nesuvokiau, mano (dar tada vaikiška) pasąmonė jau, matyt, itin gerai žinojo kuo norėtų užsiimti šiame gyvenime. Šio, tapusio itin stipraus potraukio dėka, šoku jau 10 metų.

Pradėjau  nuo šiuolaikinių šokių ir juos pralankiau iki kol į Lietuvą atvilnijo banga, atnešusi Hip Hop stilių, kurį, be abejo, iškart panorau išbandyti. Tad, dvejus metus šiuolaikiniuose šokiuose gana greitai pakeitė hiphopas, kurį šokau net šešerius metus. Pirmasis Hip Hop‘o treneris, kuris mane išmokė visų šio stiliaus pagrindų, buvo Dima Sketch Fofonovas. Kiek vėliau, šį stilių pradėjau šokti pas vieną geriausių Lietuvos šokėjų – Marių Arni Eidrigevičių, kuris man parodė ne tik tai, kas yra hiphopas, tačiau supažindino ir su Locking stiliaus šokiu. Tuo metu, Vilniuje, nebuvo treniruočių, kuriose galėčiau lavinti savo gebėjimus, dėl to, visų žinių ir įgūdžių pradėjau semtis iš „YouTube“ vaizdo įrašų. Šią praktiką, nuo pat 2014 metų, tęsiu ir šiandieną. Bėgant metams išbandžiau daug įvairiausių šokių stilių: šiuolaikinį šokį, show dance, hiphop, house, vogue, dancehall bei experimental. Pastarąjį dar ir šiandien šoku su komanda „Nuo nulio”, kurios trenerė yra Kamilla Lil’k. Šokių stilių įvairovėje savęs, kaip šokėjos, ieškojau nuo pat 2008 metų.

2017 metais Vilniuje pradėjau lankyti Locking treniruotes, kurias vedė Emilis Pilionis ir kurios padėjo naują pagrindą Locking stiliaus kultūrai Lietuvoje. Taip pat 2017 metais dalyvavau SDK šokių stovykloje Čekijoje, kurioje Locking šokio subtilybių mokiausi iš Yoshie ir Storm. Taip pat teko šio stiliaus mokytis iš Inga Be, Deerock, Hakim, Jevgenij Tichonov bei ankščiau minėtųjų Mariaus Arni Eidrigevičiaus ir Emilio Pilionio.

2019 m. vasarą dalyvavau Prancūzijoje vykusioje Locking stiliaus stovykloje LOCK IS NOT A JOKE, kurioje sėmiausi žinių iš vieno šio stiliaus pradininkų – Alpha bei iš tokių pasaulinio lygio žvaigždžių kaip Luna (Pietų Korėja), Kenzo (Japonija), Funky J, Loic ir  Gemini (Prancūzija). Taip pat šiais metais dalyvavau Londone vykusio renginio LOCK THE BLOCK seminaruose, kuriuose mokė Funky J, Hurrikane ir vienas geriausių pasaulio lockerių – Plock.

2020 m. locking įgudžius ir toliau lavinau LOCK IS NOT A JOKE Prancūzijoje vykusioje stovykloje. Žinių sėmiausi iš tokių lockerių kaip Candyman, JimmySoul, Miss Izzy ir Loic. Taip pat šiais metais dalyvavau online seminaruose ir mokiausi iš Roche ir Ruben Chi.

Tad, po ilgos kelionės, užtrukusios daugiau nei dešimtmetį, pagaliau galiu drąsiai pasakyti, kad didžiausia mano aistra – Locking! O šia aistra norėčiau dalintis kuo plačiau ir kuo garsiau!
Mano tikslas – supažindinti šokiui neabejingus žmones (tai yra – JUS), su šia šokio kultūra, ją auginti ir puoselėti bei parodyti, kad tai ne tik šokio stilius, bet ir gyvenimo būdas, kuris padeda pasijusti laimingu. Locking šokis padeda atsiskleisti kaip asmenybei ir tuo pačiu metu mokina dirbti komandoje, jaustis ir būti jos dalimi.